Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır
8 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 85 kez okundu.

Bir teli kırılsa kendimize dert ettiğimiz günümüzün başlangıcını ona ayırdığımız olmazsa olmazımızdır saçlarımız. Bizler için bu kadar önemli olan duruş ve görünüşümüz de en büyük etkiye sahip olan saçlarımıza ne kadar dikkat edebiliyoruz yada onlara hak ettikleri ilgiyi ne kadar gösterebiliyoruz ?

Bugün ki yazı dizimizde saçlarımızı daha güzel sağlıklı ve bakımlı gösterebilecek doğal, kolaylıkla temin edebileceğimiz ve çok uygun maliyetler ile dışarıda bize yüksek meblağlara mal olmayacak mutfağımızda bulunan malzemeler ile dolgun, sağlıklı ve güzel saçlara sahip olabiliriz. Unutmayınız ki saçlar fidan gibidir ona ne kadar dikkatli bakar ve ilgi gösterirseniz o kadar güçlü ve güzel bir ağaca sahip olursunuz. Doğal ve güzel saçlara sahip olmak korkulacak kadar da çok zor ve pahalı bir işlem değildir tabiatta bulunan doğru malzemeler ile saçlarınızı hayallerini kurduğunuz kadar güzel ve sağlıklı bir hale getirebilirsiniz bugün sizlere saçlarınız için uygulayabileceğiniz maskelerde kullanabileceğiniz malzemeleri ve faydalarını vereceğiz.

Zeytin Yağı

Zeytin yağının vücuda faydası saymakla bitmeyecektir illaki bu faydalardan bazıları ise saçlarınız içindir. Zeytin yağında bulunan doğal sentezler saçlarınızı nemlnedirerek doğal bir saç kremi etkisi verir. Uzun süre uygulanması halinde Kırılganlığı azaltır,kuru saçları nemlendirir,hasar görmüş saçlar için mükemmel düzenleyici etkisi uygular bunun yanı sıra gençleştirici ve sağlıklı bir parlaklık vererek saç diplerinizi besler.

Süt

Saçlarınıza yumuşaklık hissi verecektir.

Limon

Büzücü etkisi olan limon saç yağlanmalarının önüne geçmekte en büyük yardımcınız olacak ve saç diplerimizdeki açık gözenekleri kapatarak bu uygulamanın kalıcı olmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda limon ile saç renginizi de doğal yollar ile açabilirsiniz bunun için limonu su ile seyreltmemiz gerekmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı

Yumuşaklık ve doğal bir parlaklık için uygulayabileceğiniz en doğal yöntemdir.

Bal

Doğal balın nemlendirici bir etkisi vardır. Ev yapımı maskelerde en çok tercih edilen malzemelerden birisidir kuru ve donuk saçlar için kullanılan bal cansız saçlarınızı nemlendirir ve kuvvetlendirerek ışıldamalarını sağlar.

Elma Sirkesi

Saçların hızlı uzamasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda da kaşıntıyı, kepeği, aşırı yağlanmayı da engeller.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git